Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy – OSG 2017

28 sierpnia 2017

Europejskie Centrum Biznesu oraz Prezydent Miasta Siedlce, mają zaszczyt i przyjemność zaprosić do udziału w III edycji Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego OSG 2017. Szczyt odbędzie się w dniach 19-20 października br. w Siedlcach na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym przy ul. Żytnia 39. Temat przewodni Szczytu brzmi: „Państwo – Gospodarka – Bezpieczeństwo: Filary polskiej gospodarki przyszłości”.

 

(więcej…)

Podsumowanie europejskiego rynku jabłek i gruszek

31 lipca 2017

produkcja jabłek i gruszek

Podsumowanie europejskiego rynku jabłek i gruszek

Europejski rynek owoców jest pod dużą presją. Na kontynencie, mróz i grad spowodowały znaczne straty. Europejskie szacunki wskazują na całkowitą ilość zbiorów 9 mln. ton, czyli o 25 % mniej niż w roku 2016. W niektórych regionach produkujących jabłka strata wynosi nawet 50-70 %. Główną przyczyną były wiosenne przymrozki, które uszkodziły kwiaty. Polska, Belgia, Holandia, Austria, Włochy i Bałkany są to rynki które poniosły największe straty w produkcji.

(więcej…)

Produkcja cebuli w 2017 roku

23 czerwca 2017

Produkcja cebuli w 2017

Produkcja cebuli w 2017 roku w Hiszpanii.

Fala upałów zmniejsza zdolność przechowywania cebuli. Hiszpania podobnie jak większość producentów cebuli europejskich zmaga się z nadwyżką towaru. (więcej…)

Fruit Logistica – targi owocowo-warzywne

2 maja 2017
Fruit Logistica

Fruit Logistica

Fruit Logistica – coroczne targi owocowo-warzywne odbywające się w Berlinie (Niemcy).

Producenci z branży owocowo-warzywnej w Polsce i na świecie z roku na rok rozwijają się, aby dostarczać jak najlepszej jakości produktu dla klientów. Polska żywność jest coraz bardziej ceniona, nie tylko na rodzimym rynku ale także na rynkach zagranicznych. Świadczą o tym rosnące wskaźniki sprzedaży, mające odzwierciedlenie w coraz większym procencie eksportu, pomimo wielu trudności z jakimi obecnie borykają się producenci.
(więcej…)

Polskie Jagody – opinie

24 stycznia 2017
polskie-jagody

Polskie Jagody opinie – Grupa Producentów Owoców

Grupa Producentów Owoców Polskie Jagody sp. z o.o. powstała w 2010 r. Opinie o Grupie Producentów Owoców Polskie Jagody sp. z o.o.. W 2011 roku grupa uzyskała decyzje wstępnie uznanej grupy. Polskie jagody sp. z o.o. specjalizuje się w produkcji i sprzedaży borówki amerykańskiej. Powierzchnia uprawna wynosi ponad 180 hektarów. Firma zlokalizowana jest w Olchowiec 120, 23-413 Obsza w powiecie Biłgorajskim i w województwie Lubelskim. Dane firmy: numer KRS 00003655045, NIP: 9182147586 , Regon 060673318. Prezesem Zarządu jest Dominika Kozarzewska, natomiast członkami zarządu są: Hanna Karwoska, Piotr Wiśniewski, Jarosław Bień.

(więcej…)

REJESTR WSTĘPNIE UZNANYCH GRUP PRODUCENTÓW, UZNANYCH ORGANIZACJI PRODUCENTÓW I ICH ZRZESZEŃ ORAZ PONADNARODOWYCH ORGANIZACJI PRODUCENTÓW I ICH ZRZESZEŃ

23 grudnia 2016
rejestr-grup-producenckich-250x153

REJESTR WSTĘPNIE UZNANYCH GRUP PRODUCENTÓW, UZNANYCH ORGANIZACJI PRODUCENTÓW I ICH ZRZESZEŃ ORAZ PONADNARODOWYCH ORGANIZACJI PRODUCENTÓW I ICH ZRZESZEŃ

(zgodnie z art. 2b ustawy z dnia 19 grudnia 2003 r. o organizacji rynków owoców i warzyw oraz rynku chmielu Dz. U. z 2011 r. Nr 145, poz. 868 ze zm.)

stan na 26.02.2016

(więcej…)

Farmer – rolnictwo – giełda rolna

23 grudnia 2016
farmer-250x167

Farmer – rolnictwo giełda rolna Agro-Market24

Farmer – rolnictwo, Agro-Market24 Internetowa Giełda Rolna. Jest to portal rolny z ogłoszeniami rolniczymi. Główne kategorie to: owoce, warzywa, ziemniaki, zboża, grzyby.

(więcej…)

Komunikaty sadownicze – internetowa giełda rolna

23 grudnia 2016
komunikaty-sadownicze-250x376

Komunikaty sadownicze – internetowa giełda rolna

Komunikaty sadownicze mają na celu przekazanie informacji sadownikom na temat sadownictwa. Kolejnymi ważnymi aspektami  dla sadowników są: ceny produktów, możliwość znalezienia klienta na swoje produkty.

Internetowe giełdy rolne łączą społeczność sadowniczą i rolną w jednym miejscu. Komunikaty sadownicze oraz ogłoszenia rolne są bardzo istotne dla producentów rolnych. Dzięki internetowym giełdom rolnym można w szybki sposób sprawdzić jakie są ceny na dany moment w różnych lokalizacjach. Znalezienie odpowiedniego partnera biznesowe to fundamentalna sprawa w prowadzeniu gospodarstwa sadowniczego. Zapewniony zbyt i otrzymanie zasłużonych pieniędzy za swoje owoce w dzisiejszych czasach, trudnych czasach jest bardzo istotne. Po wprowadzeniu embarga rosyjskiego sytuacja cenowa za jabłka pogorszyła się znacznie. Dlatego komunikaty sadownicze pokazujące ceny, ewentualne prognozy cenowe pozwolą sadownikom zdecydować kiedy lepiej sprzedać swoje owoce i w jakiej cenie. Sytuacja rynkowa wymusiła na producentach jabłek produkowania lepszej jakości jabłek, ponieważ dużą częścią zbytu polskich jabłek, są kraje do których jabłka docierają drogą morską. Czas dostawy do klienta wydłużył się znacznie.
(więcej…)

Elizówka – Lubelski Rynek Hurtowy S.A.

23 grudnia 2016
Elizoowka-250x167

Elizówka – Lubelski Rynek Hurtowy S.A.

Elizówka – Lubelski Rynek Hurtowy S.A. jest to jedna z większych giełd rolnych w Polsce. Położona w południowo-wschodniej Polsce. Właścicielem rynku Elizówka jest spółka akcyjna Lubelski Rynek Hurtowy S.A. (LRH S.A.) i prowadzi rynek od 2000 roku.

(więcej…)