Giełda spożywcza – giełda rolna Agro-Market24
19 grudnia 2016Giełda spożywcza
Giełda spożywcza w Warszawie to między innymi Praska Giełda spożywcza. Giełdy można podzielić na tradycyjne i internetowe giełdy rolne. Przykładem giełdy spożywczej są: Bronisze, Zjazdowa, WGRO, Elizówka – Lubelski Rynek Hurtowy S.A., Giełda Kaliska. Natomiast internetową giełdą rolną jest np. Agro-Market24.
Różnica polega na tym, że na internetowych giełdach rolnych można wystawiać ogłoszenia rolnicze kupię lub sprzedam 24 h 7 dni w tygodniu. Wystarczy odwiedzić stronę i dodać ogłoszenie lub znaleźć odpowiednie ogłoszenia i skontaktować się z wystawiającym ogłoszenie rolne. Ta forma sprzedaży i kupna według zespołu Agro-Market24 jest wygodniejsza, szybsza, można zaoszczędzić czas i pieniądze wydane na bilet wjazdowy i dojazd do giełd spożywczych. Giełda spożywcza Bronisze budzi ogromne zainteresowanie wśród producentów rolnych oraz kupujących ze względu na bliskość od największego zagłębia sadowniczego w Polsce, tzn. regionu Grójecko – Wareckim. Doskonała lokalizacja, tuż obok stolicy Polski zapewnia ogromny zbyt na produkty rolne. Przywiązanie klientów i dostawców do giełdy spożywczej Bronisze od wielu lat jest ogromnym atutem tej giełdy. Plusem kupowania na tradycyjnych giełdach jest to, że można zobaczyć towar na żywo, porównać towar i cenę z innymi sprzedającymi.
Praska Giełda Spożywcza
Inną giełdą jest Praska giełda spożywcza. Znajduję się w miejscowości Ząbki k. Warszawy na ulicy Piłsudzkiego 180.Praska Giełda Spożywcza w liczbach: ok. 11 hektarów powierzchni użytkowej, 100 producentów i dystrybutorów dzierżawiących miejsce dla sprzedaży, 4,6 hektara handlowej powierzchni zabudowanej, między 2500 a 4000 szacunkowa liczbą kupujących codziennie. Różnice między dwoma największymi giełdami spożywczymi na Mazowszu są następujące. Bronisze słyną głównie z handlu produktami rolnymi, a w szczególności owoców i warzyw oraz w dużej mierze, handel odbywa się hurtowy. Natomiast Praska Giełda Spożywcza posiada większy wachlarz produktów oraz w większej mierze handel jest detaliczny.
Podsumowując oba rodzaje giełd, czyli internetowe i tradycyjne giełdy są potrzebne w handlu produktów rolnych. Obie giełdy mają swoich zwolenników jak i przeciwników. Każda z tych giełd posiada własne atuty,wybór należy do klientów i producentów z których giełd chcą korzystać. Dodatkowo zawsze można korzystać z obu rodzajów giełd.