Uprawa imbiru w Indiach

8 listopada 2016

uprawa imbiru

Indie: Wysoka produkcja powoduje spadek cen imbiru

Powierzchnia upraw imbiru w Indiach Południowych zwiększyła się ponad dziesięciokrotnie ze względu na dobre zbiory w ostatnich latach, co zachęciło rolników do częstszego sadzenia. W rezultacie produkcja również wzrosła, według PV Eliyas, handlowca i hodowcy imbiru z Wayanad w Karnataka, i ten wzrost produkcji spowodował gwałtowny spadek cen.

Jak powiedział, w Karnataka coraz więcej rolników rozpoczynało uprawę imbiru, podnosząc powierzchnię z około 15 000 akrów dziesięć lat temu do 150 000 akrów obecnie.

Poza tym, dobre praktyki zarządzania gospodarstwem i urządzenia nawadniające, z opóźnieniem, zwiększyły wydajność na hektar o 25 procent, powiedział.

W międzyczasie popyt również znacznie wzrósł, przewyższając produkcję, powiedział. W rezultacie cena świeżego imbiru była dostępna na stronie ₹,000 za 60 kg torebki. Jednak stary imbir (warzywo) był sprzedawany pod adresem ₹ 200 za worek, podczas gdy przed kilkoma laty pod adresem ₹ 400.

Eksport imbiru z kraju w okresie kwiecień-czerwiec 2016 r. wzrósł o 40% ilościowo do 5 800 ton, wycenionych na stronie ₹.70 krowy z 3 911 ton, wycenionych na stronie ₹.25 krowy w analogicznym okresie roku ubiegłego. Jednakże nastąpił 11-procentowy spadek wartości. Spadek wartości jednostkowej przypisuje się wzrostowi wywozu.

Według hodowców w Kerala i Karnataka, do uprawy imbiru na jednym akranie potrzebna jest inwestycja rzędu ₹,000.

Wszystkie koszty produkcji znacznie wzrosły, a plon z akra wypracował 300 worków lub 18 ton, jak twierdził.

W międzyczasie podmioty gospodarcze z Kochi stwierdziły, że ceny nieodnawialne doprowadziły do stopniowego zaniku upraw znanego wysokiej jakości „Cochin Ginger” (o charakterystycznym, cytrynopodobnym smaku), popularnego na międzynarodowych rynkach przypraw.

Statystyka

Według oficjalnych statystyk Indie są największym producentem imbiru na świecie, z powierzchnią 1 53 450 ha w latach 2015-2016 szacowaną na 7 99 860 ton, jak podają oficjalne statystyki.

Jednak pod względem powierzchni Nigeria i Chiny plasują się na szczycie.

Główne rynki zamorskie tego surowca to Australia, Pakistan, Bangladesz, Arabia Saudyjska, Jemen, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Maroko, Kanada, Holandia, Japonia, Wielka Brytania i USA.

Szacuje się, że rocznie na całym świecie produkuje się około 1,8 mln ton imbiru. Prawie 50 procent światowej produkcji imbiru przypada na Indie i Chiny.

(1 rupia indyjska = 0,015USD)

Uprawa imbiru w Indiach
5 (100%) 1 ocen
Tagi: