Rolnictwo hydroponiczne

15 listopada 2016

uprawa tymianku

Rolnictwo hydroponiczne jest już możliwe w domu.


Został uruchomiony nowy system uprawy hydroponicznej, który pozwoli na uprawę szerokiej gamy świeżych warzyw lub kwiatów do dekoracji w domu.

Nazywana jest MINICAMP, opracowana przez firmę NGS, która zajmuje się rozwojem i produkcją zaawansowanych rozwiązań dla ogrodnictwa o wysokiej wydajności.

MINICAMP składa się z hydroponicznego stołu uprawowego, który nie wymaga żadnego rodzaju podłoża, ponieważ składniki odżywcze potrzebne roślinom są dostarczane za pomocą zamkniętego systemu obiegu, który przechodzi przez zbiornik zawierający roztwór składników odżywczych; składniki odżywcze następnie przechodzą przez linie upraw zasilające system korzeniowy i powracają grawitacyjnie do osadu z powrotem do zbiornika.

„Montaż jest bardzo prosty i po wybudowaniu to od nas zależy, co zamierzamy rozwijać”, wyjaśnia Carla Ramos, z Działu Eksportu w NGS.

„Biorąc pod uwagę, że nie używa podłoża, jest to czysty system, który można mieć w domu. Ponadto nawadnianie jest sterowane automatycznie i nie wymaga żadnego wysiłku fizycznego w celu oczyszczenia gleby”.

„Można kultywować bez konieczności polegania na pogodzie, ponieważ składniki odżywcze są w ciągłej recyrkulacji. Ponadto, oszczędza znaczną ilość wody, ponieważ jest to system obiegu zamkniętego”, dodaje.

Według Carli Ramos ten miniaturowy system hydroponicznego rolnictwa umożliwia posiadanie w domu sadu lub ogrodu bez potrzeby posiadania rozległej wiedzy w zakresie rolnictwa i może być dostosowany do każdego rodzaju przestrzeni, produkując również poza sezonem dzięki prekursorskiemu charakterowi wzrostu roślin.

MINICAMP jest przeznaczony do upraw takich jak warzywa (sałata, szpinak, seler itp.), zioła (mięta, mięta pieprzowa, tymianek, pietruszka, kolendra, rumianek itp.) lub rośliny kwitnące (goździk, gerbera itp.).

„Cała rodzina może zaangażować się w korzystanie z tego prostego systemu, co sprawia, że MINICAMP jest bardzo korzystnym produktem, który pozwala w łatwy i przyjazny dla środowiska sposób uprawiać zarówno rośliny jadalne, jak i ozdobne.

Źródło: freshplaza.com

Rolnictwo hydroponiczne
Oceń ten artykuł
Tagi: