Nowe odmiany bazylii

20 marca 2018

odmiany bazylii

Włochy: Trzy nowe odmiany bazylii:


L’Ortolano wprowadza na rynek trzy nowe odmiany bazylii. Kierownik sprzedaży Andrea Pantani wyjaśnia, że „Sprinter (Sat 1794) jest typu Genovese Classico, średnio zwarty, wcześnie i nadaje się do wczesnego siewu i okresów przy słabym oświetleniu, jak również. Rozciągnięte liście, szybki ponowny wzrost i dobra odporność na skręcanie sprawiają, że nadaje się do wszystkich rodzajów uprawy”.

Fiero (Sat 1757) jest również typem Genovese Classico. Liście są średniej wielkości, rośliny zwarte z szybkim ponownym wzrostem i krótkimi międzywęzłami. Najlepsza wydajność w doniczkach i do cięcia.

Luksusor (Sat 1772) ma szerokie liście w jasnym kolorze, dzięki czemu jest mniej podatny na mączniaka. Rośliny są zwarte i nadają się do uprawy w systemie doniczkowym, pływającym i przemysłowym.

„Po Aromatico, Profumo i Mammolo, te trzy odmiany zostały opracowane w ramach projektu mającego na celu uzyskanie materiału, który łączy aspekty morfologiczne dotyczące jego wykorzystania (doniczka, cięcie, płynięcie i przemysł) z zawartością olejków eterycznych”.

Nasiona Sprinter, Fiero i Luxor, wolne od patogenów i bakterii, są już dostępne i cieszą się popularnością wśród producentów. „Dziękujemy wszystkim, którzy nam zaufali do tej pory. Wierzymy, że te trzy odmiany mają to, czego potrzeba, aby spełnić oczekiwania”.

Źródło: freshplaza.com

Nowe odmiany bazylii
5 (100%) 1 ocen
Tagi: