Agrolok – dystrybutor nawozów rolniczych

17 grudnia 2016

agrolok

Agrolok – dystrybutor nawozów rolniczych, środków ochrony roślin, nasion, komponentów paszowych.

Agrolok to jeden z największych dystrybutorów nawozów rolniczych, środków ochrony roślin, nasion, komponentów paszowych w Polsce. Firma Agrolok sp. z o.o. istnieje ponad 18 lat na rynku. Dokładny adres firmy to: ulica Dworcowa 4, 87-400 Golub – Dobrzyń. Kapitał zakładowy firmy wynosi 6 000 000 zł. Główną działalnością firmy Agrolok jest zaopatrzenie w gospodarstwa rolne w najwyższe jakości środki zapewniające produkcję rolną.

Firma współpracuje z najlepszymi producentami nawozów rolniczych z Polski oraz ze świata. W ofercie znajduję bardzo szeroka gama produktów, dodatkowo firma wspólnie z producentami opracowali nowe produkty. Nawozy rolnicze można podzielić na : posypowe oraz dolistne i biostymulacja. Są to środki stosowane w rolnictwie w celu poprawienia jakości plonu, zwiększenia plonu oraz wprowadzenia minerałów do gleby.

Kolejnymi ważnymi produktami firmy Agrolok są środki ochrony roślin. Podobnie jak w przypadku nawozów rolniczych przedsiębiorstwo jest dystrybutorem głównych producentów krajowych i uznanych na rynku światowym. Agrolok posiada w ofercie najróżniejsze produkty oraz opakowania środków ochrony roślin. Środki ochrony roślin możemy podzielić na: chwastobójcze, grzybobójcze, owadobójcze, zaprawy nasienne, regulacja wzrostu, adiuwanty, sklejacze, higiena sanitarna.
Ogólnie są to substancje które mają chronić rośliny uprawne przed różnymi zagrożeniami.

Kolejnymi produktami która firma Agrolok sprzedaje to nasiona. Materiał siewny o dobrej jakości ma ogromny wpływ na wielkość uzyskanego plonu. W ofercie sprzedaży są nasiona między innymi do: zboża ozimego ( pszenica, pszenżyto), zboża jarego ( jęczmień jary), rzepaki (rzepak ozimy), motylkowate ( koniczyna). Nasiona to forma przetrwalnikowa, powstała z zapłodnionego zalążka i osłoniętego łupiną nasienną przystosowana do rozsiewania się. Zarodek jest nowym organizmem roślinnym. Nasiona powinny być wolne od szkodników i chorób grzybowych,a także czyste. Ze względu na główny rodzaj substancji zapasowych nasiona można podzielić na: oleiste i mączyste. Materiał zapasowy w nasionach oleistych to tłuszcze, a w mączystych to skrobia. Przykładami nasion mączystych to pszenica, żyto, ryż. Natomiast nasion oleistych to słonecznik, rzepak, len, mak.

Agrolok – dystrybutor nawozów rolniczych
5 (100%) 17 ocen
Tagi: